Elektrikli ve benzinli otomobillerin kapışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Audi RS E-Tron GT ve Lamborghini Urus'un kapışmalarını sizlere paylaşmıştık. Bu sefer karşımızda en güçlü seri üretim otomobili olan Tesla Model S Plaid ve McLaren 720S yer alıyor. 

Her iki otomobil de yaklaşık 1.000 bg gücünde. Bununla birlikte, Model S ağır, aile dostu bir sedan olsa da, McLaren 720S iki koltuklu bir süper otomobildir. Evet, araçlar iki zıt segmentten olsa da izlemesi bir hayli ilgi çekici oluyor. 

Farklı segentlerden olsa da Model S Plaid gücünü defalarca kez kanıtlamıştı. Benzinli muadillerine karşı ciddi farklar atan elektrikli sedan, milyon dolarlık süper araçlara ve yoğun şekilde modifiye edilmiş güçlü araçlara karşı da tozunu yutturmayı başarmıştı. 

Galeri: Tesla Model S Plaid

Bununla birlikte McLaren 720S, Model S şimdiye kadar gördüğü en büyük rakip konumunda. DragTimes YouTube Kanalı, bu iki canavarı karşı karşıya getiriyor. Geçtiğimiz haftalarda Tesla'nın amiral gemisini 786 bg'lik McLaren 765LT ile karşı karşıya izlemiştik. Ancak belirtmeliyiz ki 720S daha güçlü durumda.

DragTimes Kanalı arka arkaya üç yarış gerçekleştirdi. İlginçtir ki, kazanan her seferinde değişti. Yapılan ilk yarışı 0.1 saniye farkla 720S kazandı. İkinci yarışta Model S Plaid daha iyi ivmelendi ve rakibi gibi 0.1 saniye farkla kazandı. Yapılan son yarışa geldiğimizde fark yine 0.1 saniyeydi ve 720S kazandı. Uzun zaman sonra elektrikli canavarı devirebilen bir otomobil çıktığı için mutluyuz.