Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Subaru'nun ilk elektrikli otomobili Solterra tanıtıldı. ABD, Kanada, Çin ve Avrupa'da piyasaya çıkacak olan model Toyota tarafından geliştirilen e-TNGA platformunu kullanacak. Ayrıca Japon üreticinin ilk elektrikli aracı, Toyota bZ4x ile platform kardeşi olacak.

Subaru, neredeyse bZ4x'in kopyası olan modeli STI varyantı oluşturarak daha farklı bir yol izleyebilir. Subaru'nun böyle bir şey yapacağına dair hiçbir kanıt yok, ancak X-Tomi Design tarafından paylaşılan render görüntüleri aracın nasıl görünebileceğini gösteriyor. 

2023 Subaru Solterra (JDM)
Subaru Solterra STI render

Paylaşılan render görüntülerini incelediğimizde, aracın tekerlek yuvalarının etrafındaki kalın plastiğin gövde rengiyle eşleştiğini görüyoruz. Ayrıca aracın ızgarasında yapılan değişiklik de gözlerden kaçmıyor. Aracın kaputundaki değişiklik de aracın daha sportif görünmesinde büyük rol oynuyor. Aynı zamanda siyah jantlar ve daha büyük lastikler de sportif görünümü artırıyor.

Kapıların alt kısmındaki siyah plastik kaplama, ön tampona da eklenen küçük bir ayırıcı ile kayboluyor. Arkadaki tavan spoilerı biraz daha agresif görünüyor. Solterra'da yapılan birkaç küçük değişiklik, onu Toyota'dan ayırmaya gerçekten yardımcı oluyor. 

Subaru Solterra ve Toyota bZ4x farklı tasarımlara sahip olmayabilir, ancak ikisinin farklı görünmesi için kesinlikle birçok fırsat var. Bu render görüntüleri de en büyük örneği. Araç piyasaya çıktıktan sonraki satış verileri modelin geleceğini belirleyecektir.