Humvee, genel olarak büyük ilgi gören ve Hummer H1 olarak adlandırılan sivil versiyonu ortaya çıkaracak kadar ilgi gören bir askeri araçtı. Daha sonra piyasaya çıkan H2 ve H3 modelleri, H1'in imajını maksimum düzeyde kullandılar. Ancak H2 ve H3 modelleri, H1 modelinde olduğu gibi ilgi görmedi. 

Böylece, Hummer markasının imajı kötü bir şekilde etkilenmiş oldu. General Motors da Hummer projesini neredeyse tamamen durdurdu. Ancak GM, yeni Elektrikli Hummer'ı neredeyse piyasaya sürmeye hazır durumda. Aynı zamanda CNBC'nin haberine göre, elektrikli aracın askeri bir versiyonunun çalışmalarının başladığı belirtildi. Aracın tanıtımının da önümüzdeki yıl yapılması bekleniyor.

Galeri: 2022 GMC Hummer EV

Araç seri üretim versiyonu gibi görünmeyecek, ancak aynı platformu kullanacak. Muhtemelen aynı batarya paketinin Ultium hücreli versiyonlarına ve Hummer'ın güç aktarma organlarına sahip olacak. Ordu tarafından kullanılacak olan aracı eLRV (elektrikli Hafif Keşif Aracı) olarak adlandırıldığı belirtildi.

General Motors CEO'su DuMont bu yorumları Savunma Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks'in ziyaretinin ardından yaptı. ABD Savunma Bakanlığı, araç filosunu elektriklendirmek için iddialı bir plan duyurmuştu, ancak bunun gerçekleşmesi biraz zaman alacak.