Tesla Model S Plaid'in dünya üzerindeki en hızlı seri üretim otomobili olduğundan daha önce defalarca kez bahsetmiştik. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberimizde, SF90 Stardale ile kapışan elektrikli canavar, o yarıştan da galip ayrılmayı başarmıştı. Ferrari SF90 Stradale, 769 bg güç üretebilen 4.0 litrelik çift turbolu V8 motora sahip. Bunun yanında, toplamda 217 bg güç üreten 3 adet elektrik motoru bulunuyor. 

Önüne çıkan neredeyse tüm rakipleri deviren Model S Plaid bu sefer Nissan GTR ve Porsche 911 Turbo S'ye karşı. Throttle House YouTube kanalında paylaşılan videoda yine Model S Plaid'i deviren olmadı.

Tesla'nın elektrikli canavarı, Porsche 911 Turbo S'ye karşı iki yarışta da açık ara galip geldi. Hem Başlatma Modu ile hem de Başlatma Modu olmadan sorunsuz bir şekilde kazandı. Bu yarış sonrasında 911 Turbo S modeli de yenilenler kervanına katılmış oldu. 

Diğer yarışta ise karşısında tam 1.100 bg gücündeki Nissan GTR vardı. Ancak sonuç diğerleri gibi değişmedi. Model S Plaid, rolling ve drag yarışlarında da rahat bir galibiyet aldı. Beşinci ve son yarış, Tesla Model S Plaid'in kaybettiği tek yarıştı. Ancak o yarışta da kazanan başka bir Tesla Model S Plaid'di. Diğer Tesla'nın tek farkı koltukların sökülmüş olmasıydı.