Tesla Model S Plaid'in dünya üzerindeki en hızlı seri üretim otomobili olduğundan daha önce bahsetmiştik. Bugüne kadar Huracan EVO, Aventador, Mclaren 765 LT gibi modellerle kapışan elektrikli canavar, hepsine tozunu yutturmayı başarmıştı.

Bu sefer karşısında Ferrari SF90 Stardale yer alıyor. DragTimes YouTube kanalından Brooks Weisblat, bu iki otomobile de sahip. İki otomobilin de kırmızı renkte olması bir hayli ilginç. Maranello'nun 1.000 beygirlik hibrit canavarı, Austin'in en iyisi olan 1.020 beygirlik Tesla Model S Plaid ile karşı karşıya.

Toplamda 5 yarışın yapıldığı drag yarışı, sizi bir hayli içine çekecek, çünkü iki otomobilde birbirine çok yakın durumda. 

Galeri: Ferrari SF90 Stradale

Ferrari SF90 Stradale, 769 bg güç üretebilen 4.0 litrelik çift turbolu V8 motora sahip. Bunun yanında, toplamda 217 bg güç üreten 3 adet elektrik motoru bulunuyor. Bu elektrik motorlarından ikisi dört tekerden çekiş kabiliyeti için ön dingilde, üçüncüsü ise arka dingilde termik motor ile 8 ileri çift kavramalı şanzıman arasına yerleştirilmiş durumda. Modelin ayrıca 800 Nm tork üretebildiğini belirtmek gerek. 

0'dan 100 km/sa sürate 2.1 saniyede ulaşan SF90, bu alanda Tesla'nın gerisinde yer alıyor. Model S Plaid, 0'dan 100 km/sa hıza 1.9 saniyede ulaşıyor. Ancak Ferrari, Tesla'dan tam tamına 582 kg daha hafif durumda. Ancak Tesla'da tork konusunda bir hayli üstün. Üç elektrikli motoru bulunan model, 1.422 Nm torka sahip. Bakalım bu kapışmanın galibi kim olacak.