Yaklaşık 6 aydır devam eden, Chevrolet Bolt EV ve EUV modellerinde görülen batarya probleminin ardından tüm Bolt modellerinin üretimi durdurulmuştu. Ağustos ayından beri kapalı olan, Michigan eyaletinin Orion şehrinde bulunan fabrika 1 Kasım'da tekrardan üretime başlayacak.

Automotive News'in haberine göre, General Motors fabrikanın yalnızca iki hafta açık kalacağını belirtti. Bu iki haftalık süreçte batarya üretimi optimize edilecek. Batarya problemi, bugüne kadar üretilmiş olan tüm Bolt modellerini kapsıyor. Bu da 142.000'den fazla otomobil oluyor. 

Galeri: 2021 Chevrolet Bolt EV

LG Energy Solution'ın Holland ve Hazel Park tesisleri 20 Eylül'de üretime tekrar başlamıştı. Modüllerin çoğunun araçlarda bulunanlarla değiştirme amacıyla üretildiğini, ancak bazılarının yeni üretilen otomobillerde kullanılabileceği belirtildi. 

General Motors, geri çağırma işlemini 20 Ağustos'ta duyurmuştu. Sebep olarak, LG Energy Solutions tarafından üretilen lityum iyon bataryalarında üretim hataları (yırtık anot tırnağı ve katlanmış ayırıcı) gösterildi. Bu "üretim hataları" bazı durumlarda yangınla sonuçlanıyordu. Bugüne kadar 12 adet yangın çıktığı bildirilmiş, bu 12 yangının üçünde yaralanmalar meydana gelmişti.

Bu bataryalar LG'nin Michingan ve Güney Kore'de bulunan tesislerinde üretilmişti. Üretilen bataryaların değişim maliyeti yaklaşık 2 Milyar Dolardı. Bunun büyük bir kısmını LG'nin ödeyeceği açıklanmıştı. Ayrıca, bu üretilen bataryalar sadece Bolt modellerinde değil, bazı Hyundai modellerinde de bulunuyordu.