Tesla, Autopilot ve Full Self-Driving Beta sistemlerinin, sürücünün dikkat etmesini ve her an kontrolü ele almaya hazır olmasını gerektirdiğini açıkça belirtmeye devam ediyor. Güvenlik Puanı uygulaması, beta programına yardımcı olacak şekilde araç kullanmayan veya genel olarak güvenli olmayan sürüş kararları veren kişileri ayıklamaya çalışıyor. Bu önlemlere ek olarak Tesla, teknolojinin "yanlış kullanımı" nedeniyle beta test kullanıcılarını programdan atabiliyor.

Teslarati'ye göre Tesla, bazı FSD Beta test kullanıcılarına, sürüş aktivitelerinin "işaretlendiğini" bildiren e-postalar gönderdi. Aslında işaretlenen kullanıcılar teknolojiyi yanlış veya sorumsuzca kullandıkları konusunda basitçe uyarıldılar.

Görünüşe göre sadece bir kere uyarı alabilirsiniz. Eğer uyarıların ardından problem devam ederse Beta programından çıkarılırsınız. Ancak bu kullanıcılar belirli bir ücret karşılığında bu programa katıldıkları için, uygulama halka açıldığında geri ödeme alacaklardır.

Uygulamanın yanlış kullanımı ile ilgili Teslarati'ye gelen mail'de şunlar yazıyordu:

"Merhaba,

Bu e-postayı, aracınızdan alınan telemetrinin FSD Beta özelliğinin uygunsuz kullanımı nedeniyle işaretlenmesi nedeniyle alıyorsunuz.

Özellikle, FSD Beta özelliğini kullanırken, siz veya aracınızın başka bir sürücüsü şunları yaptı:

Bu sürücü için Autopilot kullanılabilirliğinin kaybolmasına neden olan iki veya daha fazla "boşluk";

veya

Dikkat gerektiren görsel ve sesli bir uyarı olan Autopilot'ta sürülen 5 km'de en az bir hata.
Bu, ellerinizi direksiyonda tutmanız ve Autopilot'u kullanırken her zaman dikkatli olmanız için tek uyarınızdır. Otomobiliniz otonom değil ve dikkat etmezseniz bir kaza meydana gelebilir ve siz veya başkaları yaralanabilir veya daha kötüsü olabilir, bu nedenle bu uyarıya uyulmaması FSD Beta özelliğinin aracınızdan kaldırılmasına neden olacaktır. .

Tesla Ekibi"

Tesla'nın özellikle telefonlarına bakan veya yola dikkat etmeyen sürücülere çok dikkat ettiği belirtiliyor. Uzun süredir geliştirilme aşamasında olan FSD Beta'nın sınırlarını başka şekillerde zorlayan bazı Tesla sahipleri olsa da, dikkatsizlik Tesla'nın en büyük endişesi gibi görünüyor.

Tesla CEO'su Elon Musk kısa süre önce, FSD Beta testçilerinin teknolojinin ne kadar yetenekli olduğuna inansalar da uyanık kalmaları gerektiğini söylemişti.