Bildiğiniz üzere Tesla Model S Plaid üretilmiş en hızlı otomobillerden biri. Benzinli muadillerine karşı inanılmaz bir üstünlüğü olan model, Rimac Nevera haricinde neredeyse bütün otomobilleri yenmiş durumda. 

ABD'li üretici, yenilenen Model S'nin hem Plaid hem de daha ekstrem Plaid Plus sürümlerini piyasaya sürmeyi planlıyordu. Ancak aracın standart halinin yeterince güç verdiği düşünüldüğü için bu karardan vaz geçildi.

Galeri: Tesla Model S Plaid Plus Casus Fotoğraflar

Bu karardan sonra Plaid Plus modelinin bir daha piyasay çıkmayacağını düşünmüştük. Ancak casus fotoğraflar farklı düşünmemizi sağlıyor. Casus fotoğrafçılar, Tesla Model S'nin çok net bir şekilde en son versiyonu olan, ancak ön tamponun alt kısmında bir ayırıcı ve arkada çok açık bir şekilde aktif bir arka kanat olan aracın fotoğraflarını gönderdi. 

ABD'li üretici, aracın kanadının sadece geri çekilmekle kalmadığını, aynı zamanda açısını da değiştirebileceğinizi açıkladı. Bu nedenle frenleme sırasında ekstra sürtünme oluşuyor ve aracı daha hızlı bir şekilde avaşlatma imkanı sunuluyor. Kameralara yakalanan prototip, muhtemelen karbon seramik diskli daha büyük görünen frenlere sahipti. 

Ortaya çıkan casus fotoğraflar iki duruma işaret ediyor. İlki Tesla hala Plaid Plus üzerinde gizlice çalışıyor ve çok uzak olmayan bir gelecekte piyasaya sürülmesiyle herkesi şaşırtacak. Ya da üreticinin başka bir amaç için test yapmak için kullandığı daha eski bir Plaid Plus prototipi kullanılıyor.