Indi EV, 2017 yılında kurulmuş bir start-up'tır. Şirket, ilk modeli olan Indi One için 2022 yılının başlarında ön siparişlere başlayacak. Araç aslında oldukça ilginç, çünkü batarya kapasitesi veya menzil değerleriyle ilgili tüm olağan rakamların yanı sıra, One'ın diğer üreticilerin araçlarında dahil etmediği birkaç benzersiz özelliği var.

Öncelikle araçtan bahsetmeliyiz. 442 km menzile sahip otomobil, 95 kWh'lik batarya paketine sahip. Ne kadar güç üretebildiği resmi olarak açıklanmadı, ancak aracın 0'dan 100 km/sa sürate 5.5 saniyede çıktığı belirtildi.

Aracın tahmini satış fiyatı 45.000 Dolar olacak,  bu da Tesla Model 3'ün fiyatına eşit oluyor. Aynı zamanda üretici, lansman sürümünün 22 inç jantlar ve diğer ekstralar içereceğini belirtti. 

Indi EV Tasarım Bölümü Başkanı Andre Hudson, aracın arkasındaki düşünceyi ve neden şu anda piyasada olan araçlardan farklı olduğuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Indi EV olarak, tüketicilerin bilgisayarlarını ve telefonlarını kullandıktan sonra araçlarına binmeye çalışırken yazılım kopukluğu yaşadığını fark ettik. “Elektrikli araç platformunun etkinleştirdiği bu boşluğu doldurma ve aracınızın INDI ONE ile yapabileceklerinizi yükseltme fırsatını gördük. Otomobilleri sadece bir ulaşım aracı olarak değil, 'sen yaparsın' zihniyetini güçlendiren bir cihaz olarak görüyoruz. Akıllı tasarım, yapay zeka ve benzersiz kişiselleştirme özellikleriyle aracınızın hayatınızı nasıl destekleyebileceğinin ufkunu genişletiyoruz."

Üreticinin araçta "benzersiz" olarak tanımladığı özelliklerinden bir tanesi VIC (Araç Entegre Bilgisayarı) isimli bilgisayardır. ABD'li üretici, bilgisayarın aslında sadece oyun oynayamayan, aynı zamanda bir dizi dış ve iç kamera sayesinde seyahatlerinizden görüntüleri yakalayabilen ve hatta otomatik olarak canlı yayın yapan bir 'süper bilgisayar' olduğunu belirtti.

Araç ayrıca, Indi'nin Life Assistant olarak adlandırdığı, sanal bir asistana ve direksiyon simidinde uyarılar yollayan Halo ADAS adlı bir güvenlik paketine sahip olacak. Aynı zamanda Indi One, 14 ve 15 Ekim tarihlerinde şirketin Beverly Hills showroomunda sergilenecek.