Chevrolet'in Corvette modelinin en yeni nesline ait bir prototip, bu haberimize konu olan görüntülerdeki şekilde casus kameralara yansıdı. Bu görüntülerde yer alan ve geliştirme süreci devam eden yeni Corvette versiyonu, uzun zamandır konuşulan elektrikli (muhtemelen plug-in hybrid) versiyon şeklinde.

Colorado Cars & Coffee adlı Facebook sayfası tarafından paylaşılan aşağıdaki videodan da gördüğümüz üzere, araçta kamuflaj miktarı şimdilik fazla. Bu sebepten dolayı aracın dış tasarımında ne gibi farklılıklar olacağını net olarak bilemiyoruz. 

 

Corvette E-Ray olarak bahsedilen bu elektriklendirilmiş yeni Corvette versiyonunun bu casus videosunda, aracın neredeyse hiçbir sesinin çıkmadığını da açıkça duyabiliyoruz. Söylentilere göre hibrit Corvette, 50 km civarı bir elektrikli menzile sahip olacak. Bu videoda da aracın o menzilini kullanmasını görmüş oluyoruz, zira içten yanmalı motorun devrede olmadığı aşikar.

Söylentilere göre hibrit Corvette yani E-Ray adlı bu versiyon, 650 beygir civarında güç üreten bir motor düzenine (setup'a) sahip olacak. Aracın bünyesindeki benzinli motorun mevcuttaki 6.2 litrelik LT2 kodlu V8 motor olacağı belirtiliyor. Bu motor 500 beygir civarı bir güç üretiyor. Kalan gücün ise e-booster olarak adlandırılan elektrik motorundan geleceği söyleniyor.

Hibrit Corvette projesinde konuşulan 0-100 km/s hızlanma süresi ise 2 saniye şeklinde. En çarpıcı detay da bu oluyor diyebiliriz. Çünkü 2 saniyelik böyle bir hızlanma çok ciddi bir süre. An itibariyle bu süreyi sağlayabilen araçlar arasında sadece Rimac Nevera ve Model S Plaid aklımıza geliyor.