Audi'nin ilk tam elektrikli SUV modeli olan E-Tron, 2018 yılından beri piyasada. Bu sebeple Alman üreticinin modele yeni versiyonlar eklemesi gerekiyordu. Bu doğrultuda, geçtiğimiz günlerde Audi e-Tron Sportback Coupe casus fotoğrafçılarımıza yakalandı. 

Fotoğraflara baktığımızda, aracın ön yüzünde önemli değişikliklerin olduğunu görüyoruz. Otomobil yeni farlara, yeni bir tampona ve yeni ızgara ile birlikte tamamen revize edilmiş bir ön yüze sahip. Ayrıca çamurluklara ve yan kısımlara kadar uzanan bir kamuflaj bulunuyor. Aracın bu kısmının da büyük oranla değiştiğini düşünüyoruz.

Galeri: Makyajlı Audi E-Tron Sportback casus fotoğraflar

Aracın arka tarafına baktığımızda büyük bir değişiklikle karşılaşmıyoruz. Tamamen kamuflajlı olsa da tamponda bir değişiklik yapılmayacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda farlarda da kamuflaj bulunuyor.

Audi, büyük olasılıkla aracın iç kısmında yapılan değişiklikleri minimumda tutacak. Buna rağmen  küçük değişikliklerle karşılaşabiliriz. Ayrıca üreticinin modelin güç ünitesinde, batarya kapasitesinde veya şarj gücünde ne gibi değişiklikler yapacağını bilmiyoruz. Fakat makyajlanan elektrikli araçların çoğunda olduğu gibi, hepsi bu alanlardan birinde veya tümünde küçük geliştirmeler elde ediyor.

Aracın satışlarının geçtiğimiz ay ABD'de %84 oranında düştüğünü görmüştük. Yeni modelin gelecek yılın ortasında tanıtılacağı belirtiliyor. Belki o model markanın satışlarını olumlu olarak etkileyebilir.