Carwow YouTube kanalını genellikle farklı segmentlerden, farklı türden otomobilleri yarıştırmasıyla tanıyoruz. Bu videoda iki farklı sedan otomobili görüyoruz. Bir tarafta benzinli Mercedes-Benz S Class, diğer tarafta da elektrikli Tesla Model S bulunuyor. 

İki markanın da çok farklı öncelliklerinin olduğunu belirtmek gerek. Tesla Model S otomobilinde menzil, performans ve teknolojiye odaklanıyor, Mercedes S Serisi otomobillerinde ise konfora ve tasarıma daha çok önem veriyor.

Aynı zamanda belirtmeliyiz ki videoda yarışan otomobiller Tesla Model S 100D ve Mercedes S 500. Ayrıca, 100D modelinin daha yüksek performans değil, daha yüksek menzil sunan otomobil olduğunu belirtmek gerek. Model S 100D'nin özelliklerini incelersek, iki tane elektrik motorlu dört tekerlekten çekişe ve 600 bg güce sahip olduğunu görüyoruz. 

Diğer taraftaki 500S modeli ise turboşarjlı 3.0 litrelik altı silindirli motora sahip ve 435 bg güç üretebiliyor. Ayrıca Mercedes-AMG önümüzdeki aylarda tam elektrikli EQS modelini piyasaya sürecek. Model S Plaid ve EQS'i kapışırken görmek için sabırsızlanıyoruz. 

Drag yarışına gelince, Model S'in birçok benzinli otomobile acımadığı gibi S500'e de acımadığını görüyoruz. Videoda Mercedes'in gaza basmadığını düşünebilirsiniz ancak Model S 100D Alman sedanına göre fazla hızlı durumda.