1924'ten bu yana otomobil üreten MG, British Motor Corporation ve British Leyland gibi birçok grubun çatısı altında çalışmıştı. 2007 yılında Çin'in en büyük otomobil üreticilerinden SAIC bünyesine geçmişti. Bildiğiniz üzere MG (Morris Garages) Ocak ayında ülkemize elektrikli otomobillerle giriş yapmıştı.

İngiliz üreticinin ülkemizde satışa sunduğu ilk otomobili tam elektrikli ZS EV modeli olmuştu. Geçtiğimiz ay C SUV segmentinde yer alan EHS PHEV şarj edilebilir hibrit modeli ön satışa çıkmıştı. Avrupa genelinde yılın ilk 6 ayında 21.000 adet satışa ulaşan model, bayi ağını genişletmeye devam ediyor.  

Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğündeki MG Cars, İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra ülkemizdeki 6. Avrupa'daki 407. bayisini Bursa'da açtı. Açılış töreninde Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO'su Kağan Dağtekin, Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Çelik, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Ceketciler Yönetim Kurulu Üyesi Mehmetcan Yıldız yer aldı. 

Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO'su Kağan Dağtekin açılışta şu açıklamaları yaptı:

"Tüm Türkiye’de satışa sunulduğu günden itibaren önemli bir satış adedine ulaşan ve elektrikli otomobil segmentinde %15 pay elde eden MG markası, Bursalı Ceketciler Otomotiv’in de aileye katılmasıyla Marmara Bölgesi’nde büyük bir güç kazanmış oldu. Bu açılış MG markası için oldukça önemli bir adım.2021 yılında Türkiye pazarına çok hızlı bir giriş yapan markamız, Doğan Trend Otomotiv’in gücü ve güvencesi ile tüm Türkiye’de yetkili satış ve servis ağını genişletmeyi sürdürecektir"