Ford, bildiğiniz üzere ABD'nin en çok satan pick-up modeli F-150'nin elektrikli bir versiyonunu bu yıl tanıttı. F-150 Lightning olarak adlandırılan ve lansmanında başarılı özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken araç, önümüzdeki ay ilk sahipleriyle buluşmaya başlayacak.

F-150 Lightning ile ilgili olan bu haberimizde ise MrTruck adlı bir YouTube kanalının, araç ile ilgili bir keşfini paylaşacağız. Bu kanalın sahibi, ABD'nin Teksas Eyaleti'nde F-150 Lightning için düzenlenen bir etkinlikte aracın 15.5 inç'lik büyük dijital gösterge panelinde üzeri açık bir F-150'nin yer aldığını görmüş.

Elektrikli Ford F-150 Gösterge Paneli Hatası

Gösterge panelini videoya çeken ve YouTube'da paylaşan MrTruck'a daha sonra ise Ford'dan açıklama gelmiş ve bu durumun, dijital gösterge panelindeki yazılımsal bir hatadan kaynaklandığı belirtilmiş.

Ford böyle bir açıklama yapmış olsa da "üzeri açık bir F-150 Lightning" fikri aslında çok da anormal bir fikir değil gibi görünüyor. Zira rakip firmalardan GMC, Hummer EV adlı elektrikli pick-up modelinde çıkarılabilir tavan bölmelerine yer verdi. Yani aracın üzeri açık hâle getirilebiliyor. Tabii zaten Ford, buna benzer bir durumu yalanlamış değil. Kim bilir, belki ileride F-150 Lightning'de de çıkarılabilir tavan panelleri veya alternatif bir başka sistem görürüz.