Markaların en çok satan modellerine çeşitlilik sunması aşina olduğumuz bir durum. Eğer bir araç satış anlamında başarılı oluyorsa, üretici modelin hibrit ve şarj edilebilir hibrit versiyonlarını çıkarmak için acele ediyor. Ancak Skoda'nın farklı planları var. 

Şu anda yalnızca Octavia ve Superb modellerinde çeşitli sürümleri sunan üretici, Kodiaq'ın makyajlanmasının ardından şarj edilebilir hibrit versiyonunun üretimini sonlandırmıştı. Bu durum, Çek otomobil üreticisinin ürün yelpazesinde yakın geleceğin trendini belirliyor. Şu anda Skoda, ürün yelpazesinde tam elektrikli olarak yalnızca Enyaq modelini bulunduruyor. Ancak 2030 yılına kadar üç elektrikli aracı daha piyasaya sürmek istiyor. 

Skoda CEO'su Thomas Schäfer konuyla ilgili şunları söyledi:

Hibrit ve şarj edilebilir hibrit otomobiller markamız için önemli, bu yüzden Octavia ve Superb modellerinde çeşitli seçenekler sunuyoruz. Ancak diğer araçlar buna uymayacak. Bu durum bizim için bir anlam ifade etmiyor. Geleceğimiz tamamen elektrikli olacak. 

Çek üretici, Golf benzeri elektrikli hatchback'leri piyasaya süren Volkswagen ve Seat'ın aksine benzer bir otomobil yapmamak ve kendi otomobiline daha çok odaklanmak istiyor. Mlada Boleslav merkezli otomobil üreticisinin daha düşük modeller yerine elektrikli crossover'lara daha fazla odaklanacağına dair söylentiler de bunu destekliyor. Ayrıca Skoda'nın Enyaq'ın coupe benzeri bir eşdeğerini piyasaya süreceğini de belirtmek gerek.