Yaklaşık 1 yıldır Beta programında olan Tesla'nın FSD sistemi, artık sona yaklaşıyor. Geçtiğimiz hafta yeni otonom sürüş sisteminin yaklaşık dört hafta içinde daha geniş kitlelere açılmayı hedeflediğini öğrenmiştik. Yeni gelen haberlere göre, yaklaşmakta olan Full Self-Driving Hardware 4.0 bilgisayarının üretimi için Samsung ile anlaşıldı. 

Tesla'nın henüz kamuya açıklamadığı birçok ayrıntı olmasına rağmen, yeni sistemin Cybertruck ile piyasaya sürüleceği söylenenler arasında. Teslarati'nin haberine göre, FSD 4.0 çipi Samsung'un Güney Kore'deki Hwasung tesisinde üretilecek. Tesla'nın içindeki kaynaklar, yaklaşmakta olan çipin tasarımı üzerinde zaten birlikte çalıştıklarını ve örneklerin zaten üretildiğini belirtti.

Güney Koreli üretici muhtemelen 7 nanometre işleme teknolojisini kullanan bir çip üreteceği  söyleniyor. Aynı zamanda Samsung, şu anda Tesla'nın tüm mevcut araçlarında kullanılan Hardware 3 çipinin üreticisi konumunda. 

7 nanometre çipler, 5 nanometrelik çipler kadar güçlü değiller. Ancak daha yüksek bir üretim hızına izin verecekleri için birçok nedenden dolayı daha güvenli bir seçenek olabilirler. ABD'li üretici, Cybertruck'ı ve 25.000 Dolarlık kompakt otomobili pazara sunduğunda, daha yüksek bir üretim verimine sahip olmak son derece şirketi rahatlatacaktır. Aynı zamanda üretimin sene sonunda başlayacağı belirtiliyor.