Geçtiğimiz Nisan ayında Elektron, elektrikli hiper otomobili Quasar'ı tanıtmıştı. Aracın 2300 bg gücünde olduğunu ve 0'dan 100 km/sa sürate sadece 1.65 saniyede ulaşabildiğini öğrenmiştik. Ayrıca aracın 450 km/sa maksimum sürate ulaştığı belirtilmişti.

Elektron, Quasar modelinden sadece 99 tane üreteceği ve aracın teslimatlarına 2023 yılındaki lansmanından sonra başlayacağı belirtiliyordu. Quasar üretime başlamadan üretici yeni bir modelini daha duyurdu. Elektron, Quasar modeli kadar hızlı olmasa da, Elektron One modelinden daha güçlü olan Truva modeli ile karşımızda.

Galeri: Elektron Truva Hiper Otomobili

Truva'nın da diğer modeller gibi dört tekerden çekişli olması bekleniyordu. Ancak, diğerlerinin aksine 3 motorlu olarak aramıza katılacak. Motorlardan ikisi aracın arka tekerlerine, diğer motor ise ön tekerlere güç verecek. 1400 bg güç üretecek olan otomobil, yenilikçi bir kompozit şasi ile karşımızda. Aynı zamanda otomobilde 100 kWh'lik batarya bulunacak.

Quasar gibi inanılmaz güçlü bir otomobilin ardından, onun kadar olmasa da bir hayli güçlü olan Truva modelinin tanıtılması çok ilginç bir durum. Bunun en büyük sebebi olarak fiyat etiketi gösterilebilir. Elektron, Truva'nın 600.000 Euro'luk fiyat etiketi ile piyasaya çıkacağını belirtti. Elbette ki bu sayılar 2023 yılında Quasar'ın lansmanından sonra değişecek.