Yaklaşık 40 yıldır otomobil devlerine korna sağlayan Seger, elektrikli otomobil üreticilerinin de bir numaralı tercihi konumunda. Bugüne kadar 110 milyondan fazla korna imal eden Bursalı üretici, pazar payını büyütmeyi hedefliyor. 

Elektromekanik, elektronik, havalı ve geri vites kornası gibi birçok ürün üreten Seger, 70 farklı ülkeye ihracat yapıyor. Hyundai, Opel, Audi, Volkswagen, Mercedes, Renault, Citroen, Peugeot gibi sektörün dev firmalarının tedarikçisi olarak dikkat çekiyor. Bursalı üreticinin sadece otomotiv değil, tren ve gemi için de korna ürettiğini belirtmek gerek. 

Elektrikli otomobillere de korna sağlayan Bursalı üretici, Tesla ve Xpeng'in ana tedarikçisi konumunda. Ayrıca, ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın 2018 yılında uzaya gönderdiği Roadster'da da Seger'in ürettiği korna bulunuyordu. 

Seger Yönetim Kurulu Başkanı Selim Baykal şu açıklamalarda bulundu:

“Ürün gamımızda pek fazla rakibimiz yok. Avrupa'da 3, dünya genelinde ise 10-12 firma bu pastayı paylaşıyor. Elektrikli araçlarda ise pazar payı olarak bir numarayız. Bu payımızı daha da artırmayı, ürünlerimizi daha çok firmayla buluşturmayı planlıyoruz. Uzayda bile tek de olsa ürünümüz bulunuyor. Bununla gurur duyuyoruz. Sadece korna değil, aydınlatma grubunda da faaliyet göstermeye başladık. Bu alanda da belirli bir pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz. "Elektrikli araçlarda bir numaralı oyuncuyuz. ABD'li Tesla ve Çin'deki Xpeng'in kornasını biz üretiyoruz. Yerli aracımız TOGG'un kornasını da biz sağlayacağız. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha da gelişerek yolumuza devam edeceğiz."