Hyundai Ioniq 5, güçlendirilmiş hali ile geçtiğimiz haftalarda kameralara yakalanmıştı. Bu aracın markanın tamamen elektrikli crossover modelinin daha sportif versiyonu olan N modeli olduğunu düşünüyorduk. 

Bugün kameralara yakalanan otomobil, daha önceki test otomobili ile aynı plakaya ve aynı performansa sahip. Araç ne kadar kamuflajsız olsa da, standart versiyon ile gözle görülebilir farkların olduğunu belirtmeliyiz.  

Galeri: Hyundai Ioniq 5 N Casus Fotoğraflar

Ioniq 5 N modeli, standart versiyondan daha alçakta duruyor. Bunun sebebi muhtemelen yol tutuşunu artıran daha sert bir süspansiyona sahip olması. Aynı zamanda, aracın hangi güç ünitesini kullandığını henüz bilmiyoruz. Kia EV6 ile platform kardeşi olan otomobilin yüksek güçte olması muhtemel. Kia EV6, 576 bg gücündeki GT donanımına sahip. Ayrıca platformun 600 bg güce çıkabildiği de söylenenler arasında. 

Hyundai, böyle bir modelin geliştirilme aşamasında olup olmadığını resmi olarak açıklamadığı için aracın N ismini alamama ihtimali var. Crossover'ın daha sportif duruşu, lastikleri ve büyük frenleri, Güney Koreli üreticinin daha fazlasını sunacağını gösteriyor. Modelin piyasaya çıkış tarihide birçok şey gibi henüz net değil. 

Güney Koreli üreticiden bahsetmişken, ülkemizde de piyasaya çıkacağı açıklanan Kona Elektrik modelini atlamamalıyız. 39.2 kWh ve  64 kWh'lik batarya seçenekleri ile piyasaya çıkacak olan Kona'yı buraya tıklayarak detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.