General Motors, yeni nesil elektrikli otomobillerine güç verecek 3 yeni motor tanıttı. Otomotiv devi, araç yelpazesinde 2025 yılına kadar dünya çapında satacağı 30 farklı otomobile sahip olmak istiyor. Bu otomobillerin çoğu da bugün tanıtılan motorlarla güçlenecek. 

Bu tanıtılan motorlardan ilki daimi mıknatıslı ve 250 bg güce sahip olacak. Özellikle de önden çekişli araçlarda kullanılacak. GM motorun henüz ne kadar torka sahip olacağını belirtmedi, ancak çok yüksek sayıda olacağı söylentiler arasında.  

Sıradaki motorumuz, bu üçlü arasındaki en güçlü motor olarak aramıza katılacak.. Çıkışı yaklaşan GMC Hummer EV modelinde de kullanılacak olan model, 350 bg gücünde olacak. Üreticiye göre, Hummer EV bu üç motorun birleşimi ile piyasaya sunulacak.  

Bugün tanıtılan son motorumuz ise daimi mıknatıslı bir motor değil, bir indüksiyon motoru olacak. Sadece 85 bg güç üretebilecek ve dört tekerden çekişli otomobillerde kullanılacak. 

General Motors Başkanı Mark Reuss konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

20 yıllık elektrikli sistemleri geliştirme ve 100 yılı aşkın araç mühendisliği, GM'nin geleneksel otomobillerden elektrikli otomobillere hızla dönmesine yardımcı oluyor. Bu alandaki hem donanımı hem de yazılımı kapsayan entegrasyonumuz, önemli bir rekabet avantajı sağlamamıza yardımcı oluyor.