General Motors'un lüks otomobil markası olan Cadillac, yeni otomobili için kayıt almaya başlamıştı. Önümüzdeki yıl tam elektrikli SUV olarak piyasaya çıkacak olan Lyriq, sadece 10 dakikada tükendi. 

ABD'li üretici, Lansman Sürümü'nün sınırlı sayıda olacağını belirtmişti ancak kaç adet üretileceğini net olarak açıklamamıştı. Üreticinin web sitesinde çıkan bilgilere göre, "sınırlı" diye belirtilen sayının sadece 1.500 olduğu belirtiliyor. 

Galeri: 2022 Cadillac Lyriq

General Motors, Lyriq için gelen ilk tepkilerin "olağanüstü" olduğunu söylüyor. Bu olağanüstü ilgi boşa çıkmadı ki araç sadece 10 dakikada tükendi. Sizde araçla ilgileniyor ve bir tane satın almak istiyorsanız, üzülerek söylemeliyiz ki önümüzdeki yaza kadar beklemek durumundasınız. 

Üreticinin otomobille ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

2022 Cadillac Lyriq'in Lansman Sürümü için rezervasyonların açılması, Cadillac'ın endüstri lideri, tamamen elektrikli bir lüks marka olma yolculuğunun sadece başlangıcını temsil ediyor. Lansman Sürümü'nün rezervasyonları dolmuş olsa da, 2022 yazından itibaren Cadillac bayi ağı aracılığıyla daha fazla araç sipariş edilebilecek. Gelecek yıl çıkış yapacak olan elektrikli otomobillerimiz hakkında daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Cadillac, 58.795 Dolar fiyat etiketine sahip otomobilin teslimatlarına önümüzdeki yılın ilk yarısında başlayacak. 340 bg güç ve 440 Nm torka sahip otomobil, arkadan çekiş sistemine sahip. 100.4 kWh'lık bataryası ile 483 km menzil sunan otomobilin performans odaklı modelinin de gelmesi bekleniyor.