DragTimes YouTube kanalı, yine efsanevi bir yarışla karşımızda. Bu seferki drag yarışında elektrikli ve benzinli iki farklı otomobilin kapışmasına tanıklık ediyoruz. Bir tarafta, Tesla Model S Plaid, diğer tarafta McLaren 765LT bulunuyor.

Gridin elektrikli kısmında Model S Plaid yer alıyor. Bu modelin en hızlı elektrikli üretim aracı olduğunu muhtemelen biliyorsunuz. Efsanevi süper otomobilleri, en büyük elektrikli rakiplerini ve hatta motosikletleri bile geçmesi bunu defalarca kez kanıtlamıştı. 

3 tane elektrik motoru bulunan Model S Plaid, 1035 bg gücün yanı sıra 0'dan 100 km/sa sürate sadece 2.1 saniyede ulaşması ile de övgüleri toplamayı başarıyor. 322 km/sa maksimum sürate sahip elektrikli canavar, bu kadar yüksek gücün yanı sıra 645 km menzili ile de bizleri kendisine hayran bırakmaya devam ediyor.   

Diğer tarafta bulunan benzinli 765LT modeli de markanın LT modelleri arasındaki en güçlü aracı olarak dikkat çekiyor. 765 bg güç ve 800 Nm tork üretebilen 765LT modeli, elektrikli rakibinden biraz daha yavaş kalarak 0'dan 100 km/sa sürate 2.8 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıca otomobil 330 km/sa azami sürate sahip.

Evet, iki otomobili karşılaştırmak çok mantıklı değil. Çünkü 765LT modeli, iki kapılı ultra hafif bir süper otomobil. Plaid ise 5 koltuklu bir sedan. Ancak ne kadar farklı modeller kapışırsa, eğlence o kadar artıyor.