Aracı ilk gördüğünüzde bunun Volkswagen ID.4 olduğunu düşünebilirsiniz. Bir bakıma haklısınız ancak ister inanın ister inanmayın, bu otomobil bir Cupra Tavascan olacak. Volkswagen ID.4'ün üzerine birtakım değişiklikler uygulanarak test edilmekte olan otomobilin, tam elektrikli bir crossover olarak 2023 ya da 2024 yılında piyasaya çıkması bekleniyor. Otomobil, halka açık yollarda fren testi yaparken kameralarımıza yakalandı.

Geçtiğimiz yıllarda Tavascan'ı konsept hali ile görmüştük. Konsept hali ile üretim halinin ciddi anlamda farklılıklar içereceğini düşünüyoruz. Aracın casus fotoğraflarından da anlaşılacağı üzere, İspanyol üreticinin Tavascan modeli için daha yolun başlarında başlarında olduğunu gösteriyor. 

Galeri: Cupra Tavascan casus fotoğraflar

Tamamen kamuflajlı olan ön kısımda bulunan hava girişleri dikkat çekiyor. Ayrıca Volkswagen ID.4'ten daha uzun görünen tampon da gözden kaçmıyor. Aracın arka tarafında bulunan kamuflajlın neyi saklamaya çalıştığını henüz bilmiyoruz. Yuvarlak bir logoyu, muhtemelen Volkswagen logosunu saklıyor. Cupra logosunun ana hatları oldukça farklı olduğu için bu ihtimali göz önünde tutmuyoruz. 

Bu yıl daha detaylı bir Tavascan prototipi görme şansımız çok az, ancak önümüzdeki yıl ortaya çıkacaktır. Araç muhtemelen 77 kWh'lık batarya paketi ve 300 beygirden fazla güç üretebilen  çift motora sahip olacak. 

Aracın konsept hâlini hemen aşağıdan görebilirsiniz:

Galeri: CUPRA Tavascan Konsept