Elektronik devi Apple'ın, "Apple Car" adıyla anılan bir otomobil söylentisi son yıllarda sürekli karşımıza çıkıyor. Fakat firmadan bu konuyla ilgili herhangi bir ipucu henüz gelmiş değil.

Söylentilere göre elektrikli ve otonom sürüş özellikli olacağı belirtilen Apple Car'ın üretimi konusunda, Apple'ın bu zamana kadar Hyundai, Toyota, Nissan ve Magna gibi firmaların kapısını çaldığı belirtilmişti. Tabii bu firmalarla Apple arasında bir anlaşma sağlanamadığı da yine belirtilen bilgiler arasında yer aldı.

Ayrıca 2015 yılına dayanan bu söylentilerin ilk örneklerinde, Apple'ın elektrikli ve otonom otomobilini kendi çatısı altında üreteceği, yani bir ortaklık yapmayacağı bilgisi yer alıyordu. Fakat daha sonradan az önce yukarıda saydığımız markalar ile görüşmeler yapıldığı bilgisi ortaya çıktı.

Şimdi ise bugün ortaya çıkan en yeni söylentilere göre Apple, bu otomobil projesini tekrardan kendi başına yürütmeyi planlıyor!

Bu bilginin kaynağı ise mk.co.kr adlı Koreli bir internet sitesi oluyor. Bilgiyi ileten kişi, Apple'ın yerel kaynaklarıyla görüştüğünü belirtiyor. Bu yeni söylentinin sebebi olarak da tabii ki Apple'ın şu ana kadar çok sayıda firma ile görüşüp, olumlu yanıt alamamış olması gösteriliyor. Apple'ın da hızla değişen otomotiv trendlerinde daha fazla geride kalmamak için bu işe kendi başına girişeceği bilgisi iletiliyor.

Tabii bu haberimizde yer alan çoğu bilginin söylenti olduğunu tekrardan vurgulayalım. Apple'dan henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Tahminlerimize göre ise Apple Car adlı bir proje başlamış olsa bile aracın piyasaya çıkışı için en az 3-4 yıl gibi bir süre gerekir.