Güney Koreli üretici Hyundai'nin Ioniq 6 Sedan modelinin çıkışını 2022 yılının ortasına ertelediğini geçtiğimiz haftalarda öğrenmiştik. Bu modelin ardından Ioniq 7 SUV piyasaya sunulacak. Geçtiğimiz Mayıs ayında Ioniq 5 modelinin lansmanında Ioniq 7 modelini de doğrulamışlardı. Bu modelin ardından Ioniq 7 SUV piyasaya sunulacak. Ayrıca, geçtiğimiz aylarda yapılan Ioniq 7 adlı elektrikli SUV'nin hayali tasarım çalışmasını görmek buraya tıklayabilirsiniz.

Tıpkı diğer iki model gibi, Hyundai'nin elektrikli otomobiller için özel ürettiği platform kullanılacak. Ancak diğerlerinden daha büyük olacak. Aracın ayrıca Palaside modeli gibi bir boyutta olacağını biliyoruz. Ioniq 7'nin görünümüyle ilgili daha önce teaser yayınlanmıştı. Yayınlanan teaserda aracı yan taraftan ana hatları ile görmüştük. 

TopElectricSUV isimli sayfa, yayınlanan tüm bu bilgileri bir araya getirerek harika bir iş ortaya çıkardı. Render görüntülerinde araca yandan bakıldığında geniş çamurlukları ve tavan şekliyle Dacia Duster'a biraz benzeyen bir otomobil görüyoruz. Ancak aracın ön yüzü çok daha farklı duruyor. 

Üç sütundan oluşacak otomobil, Hyundai'nin 2025 yılına kadar araç yelpazesinde olmasını istediği 23 elektrikli modelden biri olacak. Ioniq 7'nin açıklanan resmi tarihten daha önce çıkış yapabileceği de söylenenler arasında. 350 kW'a kadar şarja izin verecek aynı 800V mimarisine sahip olacak. Ayrıca aracın 100 kW'lık batarya kapasitesinin olması beleniyor.