Güney Koreli üretici Kia'nın yeni nesil Niro Ccrossover modelini yıl sonunda hibrit ve tam elektrikli versiyonları ile piyasaya sürmesini bekliyoruz. Geçtiğimiz günlerde de kamuflajlı elektrikli Niro modeli kameralarımıza yakalandı. 

Aracın üzerinde bulunan kamuflaj, aracı tamamen hayal gücümüze bırakıyor. Akıllara üreticinin 2019 New York Otomobil Fuarı'nda tanıttığı HabaNiro konsepti gelebilir, ancak çok daha sade olacağını düşünüyoruz. 

Galeri: 2022 Kia e-Niro / Niro EV casus fotoğraflar

Yeni nesil Niro'nun daha sportif bir görünüme sahip olması muhtemel. Daha uzun dingil mesafesi olan araç, C sütununa daha akıcı bir görünüm kazandıracak. Aracın ön tarafında, marka ile özdeşleşen "kaplan burnu" ızgarasının da değiştirilmesini bekliyoruz. Ancak, tam elektrikli modelde ızgara kısmı tamamen değiştirilebilir.  

Niro modelinin şu an ki hali 201 bg güç üretebiliyor ve 384 km menzile sahip. Şarj hızı, hızlı şarj ile 77 kW'a ulaşırken yerleşik şarj cihazları ile 7,2 kW'a kadar çıkabilir. Aracın yeni versiyonunun ne kadarlık bir batarya kapasitesine sahip olacağını bilmiyoruz. Ancak yeni çıkan otomobillerin batarya kapasitene ve maksimum menziline bakılırsa, muhtemelen Niro modelinde de artış olacaktır. 

Ayrıca, Güney Koreli üretici, daha önce yaptığı açıklamada 2025 yılında araç yelpazesinde 11 tane tam elektrikli araç bulundurmak istediğini belirtmişti.