Alman otomobil devi Volkswagen, bu senenin başlarında duyurduğu konsept otomobili ID.X'i seri üretime geçirecek. Aracı daha önce LinkedIn paylaşan CEO Ralf Brandstatter, aracın seri üretime girmeyeceğini belirtmişti. Ancak bu durumun zaman içinde değiştiğini görmek güzel. Yönetici, aracın seri üretime gireceğini geçtiğimiz günlerde başlayan 2021 IAA Fuarı'nda açıkladı.

Autocar'ın haberine göre otomobil dört tekerden çekişli olacak. Ayrıca otomobile özel Drift modu bulunacak. Tam elektrikli otomobilin 0'dan 100 km/sa sürate ulaşması 5.4 saniye sürecek.

Galeri: Volkswagen ID.X Adlı Elektrikli Performanslı Hatchback

Seri üretime girecek olan model, ID modelleri arasındaki üçüncü performans otomobili olacak. Konsept versiyonunda 330 bg güce sahip olan otomobil, üretim versiyonunda bu kadar güçlü olmayacak. Ancak Alman üretici, ID.3 GTX modelini ID.4 GTX'teki çift motorlu sistemle destekleyecek. 

Araçla ilgili daha fazla bilgi vermeyen Brandstatter, daha yüksek performansın menzili düşüreceğini belirtti. Ancak otomobilin birden fazla menzil seçeneği ile çıkış yapacağını ekledi. Konsept otomobil, standart versiyondan tam 200 kilo daha hafifti. Üretim versiyonunda da böyle olması muhtemel. 

Brandstätter, otomobil üreticisinin "R" Serisi'nden de bir şeyler bekleyebileceğimizi belirtti. Geleceğin R Serisi'nin elektrikli otomobillere adanmış bir VW alt markası olabileceğini öne sürdü.