Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberimizde, Elon Musk'ın yaptığı toplantıyla ilgili bilgiler vermiştik. Bu toplantı görüşmesinden ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. Çıkan haberlere göre, Musk çalışanlara Eylül ayının Tesla'nın "şimdiye kadar sahip olacağı en çılgın teslimat ayı" olduğunu söyledi.

Bu gayet cesur bir açıklama, zaten Elon Musk bu tarz açıklamalar yapması ile biliniyor. Bu açıklama sadece bu ayı değil, önümüzdeki ayları da ifade ediyor aslında. Çünkü Tesla'nın Teksas ve Almanya'da bulunan fabrikaları açıldığında siparişler ve yoğunluk daha da artacak. Bu sebeple, Tesla için Aralık ayı daha da heyecanlı olabilir.

CEO Elon Musk'ın "çılgın" kelimesinden kastı, lojistiği kastediyor. İlerleyen zamanda bu çeyrek sonunda oluşan teslimat problemlerine bir son vermek istiyor. Dünya çapında günden güne artan Tesla otomobil talepleri, markanın elini zorlaştırıyor. Ayrıca Tesla, sene başından beri en çok elektrikli otomobil satan marka konumunda.

Finans piyasası, Tesla'nın teslimatlarına, şirketin başarısındaki veya eksikliğindeki kilit faktörlerden biri olarak çok dikkat ediyor. Müşterileri mutlu etmek için  mümkün olduğunca çok otomobil teslim etme misyonunun yanı sıra Wall Street'in markayı izlediğini belirtmek gerek. 

Bütün üreticilerin yarıştığı teslimatların azaldığı, kârların düştüğü bu dönemde Tesla bir kez daha ihtimalleri yenmeye ve değerini kanıtlamaya çalışacak. 3.çeyreği görmek hakikaten heyecanlı olacak.