Nissan, son dönemde yeni Z serisi spor otomobiliyle gündeme geliyor. Fakat firmanın diğer projeleri de bir yandan devam ediyor. Buna bir örnek de Nissan'ın İngiltere biriminin son paylaşımı oldu. Nissan İngiltere, Twitter hesabı üzerinden yeni bir elektrikli hafif ticari aracın gelişini müjdeledi.

 

Bu elektrikli ticari aracın bir minibüs (minivan) olduğunu yukarıdaki ipucu (teaser) videosundan açıkça görebiliyoruz. Ayrıca bu aracın 9 Eylül 2021 tarihinde düzenlenecek olan World EV Day yani "Dünya Elektrikli Araçlar Günü" etkinliğinde tanıtılacağını da öğrenmiş bulunuyoruz.

İpucu videosundaki araç silüetine bakacak olursak da Nissan'ın Avrupa'da sattığı minivan modeli NV200'ü görüyoruz diyebiliriz. Yani görünüşe göre Nissan'ın 2014 yılında tanıttığı elektrikli e-NV200'ün yeni neslini ortaya çıkarmaya hazırlandığını tahmin edebiliriz.

2014 yılındaki e-NV200 ise o dönemin Nissan LEAF'i ile hemen hemen aynı teknik özelliklere sahipti. Örneğin aynı bataryayı kullanıyordu. 2021 e-NV200 için de durum yine aynı olabilir. Tabii bunların hepsi an itibariyle birer tahminden ibaret. Nissan'ın yeni elektrikli ticarisini görmek için ise 5 günümüz var. Ayrıca Nissan'ın elektrikli geleceğe en büyük yatırımları yapan markalardan biri olduğu da şüphesiz.

Hemen aşağıdan da Motor1 Türkiye YouTube Kanalı'nda yayınlanan Tesla Model 3 incelemesini izleyebilirsiniz!