Japon üretici Subaru, yeni modeli olan Elektrikli Solterra'nın teaser fotoğraflarını paylaştı. Araç, Toyota bZ4X modeline benzerliği ile ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız 2021 IAA Fuarı ile ilgili olan yazımızda Toyota'nın konsept aracından bahsetmiştik. 

e-TNGA isimli platformu kullanan elektrikli SUV modelleri, iç ve dış tasarım konusunda da benzerlikleriyle dikkat çekiyor. Japon üreticinin ilk tam elektrikli modeli olan Solterra, aynı zamanda Subaru tarafından bugüne kadar geliştirilen en teknolojik araç olarak tanımlanıyor.  

Fotoğraflar üzerinde yapılan küçük değişiklerin ardından, Solterra'nın aslında  bZ4X modelinin yeniden yapılandırılmış hali olduğu ortaya çıktı. Dışarıdan bakınca göze çarpan tek farklılık, Toyota'nın parlak siyah kaplaması ve çatısının aksine mat bir kaplamaya sahip olması. Aynı zamanda alaşım jantların da farklı olduğunu belirtmek gerek. 

Galeri: Subaru Solterra

Hikayenin devamı iç kısımda da devam ediyor. Devasa orta ekranı, büyük bir dokunmatik yüzeye sahip orta konsolu ve yüksek ayarlı bir dijital gösterge aracın iç mekanındaki benzerliklerden. 

Subaru Solterra'nın yeniden yapılandırılmış bir Toyota bZ4X'ten  çok küçük farklılıklar sunacağı  oldukça açık. Bakalım bu benzerliklerle ve küçük değişimlerle hangi model piyasada bu savaşı kazanacak. 

Son olarak, Subaru'nun 2022 Solterra ile ilgili paylaştığı ayrıntılar şunlar: Geniş arka koltuk, geniş taşıma kapasitesi ve gelişmiş güvenlik teknolojisiyle dolu olması. Ayrıca model, efsanevi Subaru Simetrik Dört Tekerlekten Çekiş sistemi ve yerden yüksekliği ve Subaru SUV DNA'sı ile üretildi.