Elon Musk, son Twitter paylaşımlarından birinde Full Self Driving Beta sisteminin yaklaşık dört hafta içinde daha geniş kitlelere açılmayı hedeflediğini duyurdu. Bazı müşterilerle erken erişim programında yapılan test yaklaşık 1 yıl önce başlamıştı.

Bu sistem sayesinde Tesla, araçlarının hem otoyollarda hem de şehir sokaklarında sanal olarak kendilerini sürmelerine olanak sağlıyor. Ancak her zaman sürücü denetimi gerektirdiği için 2.seviye bir sürücü yardımı olarak sınıflandırılıyor. Sürücü her zaman kontrolü ele almaya hazır olmalıdır. 

Tesla CEO'su Elon Musk, FSD paketini satın alan müşterilere Full Self-Driving Beta yazılımının daha geniş bir sürümü için söz vermişti. Ancak sürüm bir süreliğine ertelendi. Aynı zamanda FSD Beta v10'u önümüzdeki hafta erken erişime taşımayı hedeflediği bir Tweet attı. Bu sürümden sonra sistemin en az 4 hafta test edilmesi bekleniyor. 

Önümüzdeki Cuma günü çıkış yapacak olan sistem, tamamen yeni bir NN'ye sahip olacak. Bu nedenle ayar ve hata düzeltmeleri için çıkışından sonra birkaç haftaya daha ihtiyacı olacak. En iyi tahmin ile Beta Butonu 4 hafta içinde herkese açık olacaktır.

Yenilenen sürümde, FSD paketini satın alan kişilerin FSD Beta yazılımını indirip indirmemeye karar vermeleri için bir indirme tuşu olacak. Tesla, kısa süre önce FSD Beta'nın yeni bir 9.2 sürümünü yayınlamıştı. Ancak bu sürümü beğenmeyen CEO Elon Musk, 9.3 sürümünü kendi test etmişti. Şimdi ise sistemin v10 versiyonu yolda. Bu yeni güncelleme ilk adımda erken erişime açılacak.