17 Kasım 2017'de Tesla'nın Semi Truck'ı duyurmasının hemen ardından, Elon Musk yeni nesil Roadster modelinin tanıtımını yapmıştı. Üretim tarihi olarak 2020 hedeflenmişti ancak gerçekleştirilemedi. Bu yılın başlarında yaptığı açıklamada 2022 yılını yeni hedef olarak göstermişti Elon Musk. Ancak COVID-19 pandemisi ve tedarik sorunları, bu hedefi daha da ileriki bir tarihe atacak gibi duruyor.

Elon Musk, son yaptığı Twitter paylaşımında aracın 2023 yılında piyasada olacağını düşünüyor. Musk, Tweet'te 2021 yılı için COVID'in harap ettiği 2020'yi takip eden iyi bir yıl olmadığını da kabul ediyor.

Galeri: Tesla Roadster

Bütün otomobil üreticilerinin yaşadığı tedarik sorunları, General Motors gibi bazı şirketlerin araçlarına belirli sistemleri yüklemeden araç göndermesine sebep oldu. Bu tedarik sorunlarından  etkilenen markalardan biri de Ford. ABD'li üreticinin üretmiş olduğu birçok otomobil boşta tutuyor. Tüm bunlara rağmen Tesla, teknoloji ağırlıklı operasyonu sayesinde diğer üreticilere göre bu durumdan çok az etkilendi. 2021 yılında Tesla'nın üretimi artarken, diğer markalarda düşüşteydi.

İşin dikkat çeken yanı, Tesla'nın merakla beklenen modellerinin tamamı bir şekilde erteleme gördü. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda Tesla, Cybertruck üretiminin ertelendiğini üstü kapalı bir biçimde duyurmuştu. Aynı şekilde olağanüstü bir performans makinesi olmayı vaat eden Roadster'da ertelenmiş oldu.