BYD markası, geçtiğimiz günlerde başlayan Chengdu Otomobil Fuarı'nda yeni modeli Yuan Plus'ı tanıttı. Yakın zamanda piyasaya çıkan BYD Dolphin modelinden sonra e-platform 3.0'ı kullanan ilk otomobil olacak. 

Çinli üreticiye göre yeni model, Yuan Pro modeline kıyasla daha iyi hızlanmaya ve daha düşük yakıt tüketimine sahip olacak. Aynı zamanda Yuan Plus modeli, daha düşük sıcaklıkta daha fazla yol kat edebilecek. 

Galeri: BYD Yuan Plus

 Yuan Pro modeli, LFP kimyası ve hücreden pakete yaklaşım sistemi ile çalışan BYD Blade Bataryalarını kullanıyordu. Ancak Yuan Plus, şirket içinde geliştirilen yeni işletim sistemi ve yeni temel elektrikli otomobil bileşenleri ile daha iyi durumda. Aynı zamanda Yuan'ı her zamankinden daha iyi hale getirmesi gereken sürücü sistemi için yeni 8'i 1 arada modül de modelin en yeni özelliklerinden. Ayrıca Çinli üretici, aracın en yüksek güvenlik derecelendirmesine sahip olmasını bekliyor.

Şirket son üç yılda 120.000'den fazla Yuan modeli sattı. Ancak, daha çekici bir tasarımı bulunan Yuan Plus modeli, bu sayıların artmasına sebep olabilir.

BYD Yuan Plus
Standart versiyon:

*430 km  menzil

*50.12 kWh batarya (BYD Blade Battery)

*160 km/sa maksimum hız

*Önden çekiş sistemi

*150 kW ve 180 Nm tork motor gücü

*Toplam ağırlık: 1.660 kg

 

BYD Yuan Plus
Daha yüksek menzilli versiyon:

*510 km  menzil

*60.48kWh batarya (BYD Blade Battery)

*160 km/sa maksimum hız

*Önden çekiş sistemi

*150 kW ve 180 Nm tork motor gücü

*Toplam ağırlık: 1.690 kg

 

Önceki Yuan modelinin fiyatı 16.372-21.649 Dolar arasındaydı. Yenilenen teknolojisi ve değişen parçaları ile bu fiyatın Yuan Plus modelinde daha fazla olması muhtemel.