Renault, "Megane" ismini 1995 yılından beri kullanıyor. Bu süreçte de bu model; hatchback, sedan, station wagon, minivan (Scenic), coupe, convertible gövde tiplerinde görüldü. Şimdi de Megane ailesi, bir SUV türeve kavuşmaya hazırlanıyor.

Megane'ın bahsettiğimiz SUV türevi ise bir süredir casus kameralara yansıyan, tamamen elektrikli bir model şeklinde. Hatta Renault, bu aracın kamuflajlı görüntülerini resmi olarak da paylaştı ve aracın bazı özelliklerini de açıkladı.

Galeri: 2022 Renault MeganE Casus Fotoğrafları

Önümüzdeki ay düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı öncesinde de Megane SUV'si, Almanya sokaklarında casus kameralara belki de son kez yansıdı. Bu casus fotoğraflarda, aracın ciddi rakiplerinden birisi olan Volkswagen ID.4 de görüldü. Bu aracın orada ne işi var derseniz, firmalar birbirlerinin rakip modellerini benchmark denilen kıyaslama testleri için sık sık kullanıyorlar.

Aracın özelliklerinden bahsetmek gerekirse de 220 beygir güç, 60 kWh batarya, 450 km menzil değeri, gövdeye gizlenebilen kapı kolları, güncel aydınlatmalı Renault amblemi gibi şeyleri sayabiliriz.

Aracın iç mekan görüntüleri bu casus fotoğraflarda yer almıyor. Fakat Renault'nun daha önceki ipucu paylaşımlarında görülebiliyordu. Son olarak da Renault MeganE olarak adlandırılan bu elektrikli kompakt SUV'nin Avrupa'da 2022 yılında satışa sunulacağını belirtmiş olalım.