Elektron Motors adlı Almanya merkezli otomobil firmasının bir haberini sizlerle Nisan 2021'de paylaşmıştık. Türk CEO Armağan Arabul'un kurduğu bu elektrikli hiper otomobil firması, Quasar adlı modelini o ayda tanıtmıştı. Elektron Quasar, 2.300 beygir gücüyle "dünyanın en güçlü seri üretim otomobili" unvanıyla ortaya çıkmıştı. Tabii araç henüz prototip testleri veya seri üretim gibi aşamalara ulaşmış değil.

Fakat Elektron Motors firması, hız kesmeden elektrikli macerasına devam ediyor ve yeni "Truva" modelini tanıtmaktan gurur duyuyor. Truva ismi ise bildiğimiz üzere ülkemizin Çanakkale şehrinde yer alan bir antik kentin ismi.

Elektron Truva Hiper Otomobili
Elektron Truva Hiper Otomobili

Truva adlı bu yeni model, Quasar modelinin bir alt modeli niteliğinde tanımlanabilir. Çünkü bu araç, Quasar'a göre daha düşük, fakat yine de son derece yüksek bir beygir gücü değeri (1.400 beygir) ile karşımıza çıkıyor.

CEO Armağan Arabul'un açıklamalarında "Elektron Truva; 4 tekerden çekiş sistemi, 100 kWh batarya paketi ve yüksek gücüyle segmentinde fark yaratacak bir süperspor olacak. Bu araç, adeta bir sanat eseri diyebileceğimiz Elektron Quasar hiper otomobiliyle de ortak noktalara sahip olacak.

Galeri: Elektron Truva Hiper Otomobili

Elektron markası, yeni jenerasyon bir egzotik otomobil markası olarak da hayatını sürdürmeye devam edecek. Bizzat kendim de bir yarış pilotu olduğum için, firmamızın motorsporları ile eşzamanlı bir ilerlemesi planlanıyor." cümleleri görülüyor.

Elektron Truva'nın diğer özelliklerine baktığımız zaman 2.1 saniyelik 0-100 km/s hızlanması, 360 km/s maksimum hız değeri, innovatif kompozit şasi, 3 adet elektrik motoru (2 adet arkada, 1 adet önde), 600.000 Euro'luk başlangıç fiyatı ve en önemlisi de ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak bir cabrio versiyon şeklinde!

Son olarak bu harika hiper otomobilin 2023 yılında, Elektron Quasar'dan 6 ay sonra piyasaya sürülmesinin planlandığını da belirtmiş olalım.