Rivian, Eylül ayında ABD'de teslimata başlayacağı R1T elektrikli kamyonet çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ancak işin ilginç tarafı, prototiplerden iki tanesi dünyanın diğer tarafında, Avustralya'da görüldü. Kamufle edilmiş bir Rivian R1S SUV ve kamuflajsız bir R1T kamyoneti Sydney'de görüldü. Kargo uçağından indirilir indirilmez kameralara yakalandılar. 

Chasing Cars tarafından çekilen fotoğraflar resmi bir anlam ifade etmiyor. Ancak mümkün olan birkaç senaryo var. Birincisi, Rivian bu modelleri Avustralya'da piyasaya sürmeyi planlıyor ve birkaç test sürüşü için gönderdi. Geçtiğimiz yıl Rivian CEO'su, Amazon'dan bir yatırım aldıklarını açıklamıştı ve Avustralya'nın ne kadar önemli bir pazar olduğunu belirten bir Tweet atmıştı. 

Galeri: Rivian R1T and R1S casus fotoğraflar

Eğer aklınıza direksiyonun sağ tarafta bulunacağı fikri geliyorsa, maalesef yanılıyorsunuz. Evet Avustralya'da direksiyonlar sağ tarafta bulunuyor, ancak aracın İngiltere'de de satılacağı daha önce açıklanmıştı. Bu versiyonun aynısı Avustralya ile paylaşılabilir.

Testlerden bahsetmişken, Rivian markası Avustralya'daki elektrikli araçlarını Outback gibi cezalandırıcı yerlerde test etmek istemiş olabilir. Belirmek gerek, bu araçlar Illinois plakasına sahip. Bu da demek oluyor ki bu araçlar direkt olarak Rivian markasının Normal isimli ilçede bulunan fabrikasından geldiğini gösteriyor. 

Son olarak, Rivian'ın Avustralya'nın pek çok manzaralı yerlerinden birinde reklam filmi çekmek istemesi ihtimalini de göz ardı etmemek gerekir. Önümüzdeki haftalarda daha fazlasını göreceğiz. 

O zamanda kadar, ABD'de bulunan alıcılar için R1T teslimatına hazırlanıyorlar. Şirket CEO'su RJ Scaringe yakın zamanda bu lansman tarihini yeniden doğruladı. Rivian Owners Forum'daki bir güncellemede her şeyin hazır olduğunu ve teslimata başlamak için düzenleyici onayını beklediklerini söyledi.