Geçtiğimiz yıl Aralık ayında elektrikli otomobil piyasasına giriş yapan Alpha Motor Corporation, ilk kez bir prototiple karşımızda. 

ABD'li firma, 24 Ağustos'ta Petersen Otomotiv Müzesi'nde otomobili görücüye çıkardı. Bu somut elektrikli Wolf kamyonet, Kasım ayına kadar müzede sergilenecek. Alpha Wolf, müzenin "Alternating Currents: The Fall and Rise of Electric Vehicles" isimli sergisinin bir parçası. Bu sergi; elektrikli araçların tarihini, gelişimini ve yeniden doğuşunu konu alıyor.

Alpha Motor Corporation'a göre tamamen elektrikli kamyonet 400-440 km menzile sahip olacak. Arkadan çekiş sistemi bulunan tek motorlu ve dört tekerden çekiş sistemi olan çift motorlu versiyonlarla piyasaya çıkacak. Çift motorlu versiyon, 0-100 km/sa hıza 6.3 saniyede ulaşacak. 

Galeri: Alpha Wolf Prototip

Aynı zamanda 1360 kg ağırlığı çekebileceği söyleniyor. Kasa boyutlarının ise 1.8 metre civarında olması bekleniyor. Kamyonetin, Ford Maverick modelinden daha küçük olduğunu görebiliyoruz. Aracın dijital gösterge paneline ve bilgi eğlence sistemine sahip olacağı ise resmen açıklandı.

İç mekandan bahsetmişken şunu da belirtmek gerek. Aracın iç mekan fotoğrafları render gibi duruyor. Aynı şekilde tamamen siyah camları, aracın henüz bir iç mekana sahip olmadığını gösteriyor.  

Aracın 2023 yılından önce seri üretime geçmesini umut ediyoruz. Fabrikanın yeri ise sır olarak saklanıyor. Test sürüşleri ve teslimatlar hakkında daha fazla bilgi üretime yakın bir zamanda yayınlanacak.

Aracın arkadan çekişli versiyonun 36.000, dört tekerden çekişli versiyonunun da 46.000 dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.