Lucid Motors, bugün yaptığı açıklama ile müşterilerine iki seçenek sunacağını açıkladı. Halihazırda Lucid Air Dream Edition aracını sipariş edenlere iki farklı seçenek sunulacak. Bunlardan ilki Dream Edition Performance, diğeri ise Dream Edition Range. 

Arada çok bir fark olmamasına rağmen, bu kadar pahalı bir otomobile farklı kişiselleştirme seçenekleri eklemek müşterileri memnun edebilir. Dream Edition Range, aracın standart haline daha çok benziyor. Ancak, gidebileceğiniz mesafeden fedakarlık ederek daha iyi performansa sahip olabilirsiniz. 

Lucid Dream Edition Range Videosu:

Lucid Dream Edition Performans Videosu:

Lucid Motors, bu tam donanımlı iki modeli de 169.000 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sundu. Aynı zamanda, yakında rezervasyon sahipleri ile iletişime geçeceğini duyurdu. 

Lucid Group CEO'su ve CTO'su Peter Rawlinson şu açıklamalarda bulundu:

"Bir teknoloji şirketi olarak beklentileri aşmaya çalışıyoruz. Lucid Air Dream Edition Performance ve Range modelleri ile bu beklentileri karşıladığımızı düşünüyorum. Dream Edition alıcılarına iki farklı seçenek sunmaktan mutluluk duyuyorum."

  Dream Performance Dream Range
Motor Çift Motor, AWD (Dört tekerden çekiş) Çift Motor, AWD (Dört tekerden çekiş)
Güç (Toplam) 1,126 BG 946 BG

Tork (toplam)

1000+ Nm 1000+ Nm
0-100 km/sa Hızlanma 2.6 Saniye 2.8 Saniye
Azami Sürat 270 km/sa  270 km/sa 
Lastikler 

Özel üretim Pirelli P-Zero: 245/35 21” (F) and 265/35 21” (R)

19” seçeneği de bulunuyor.

Özel üretim Pirelli P-Zero:  245/45 19” (F&R)

21” seçeneği de bulunuyor.

Volt 924 Volt 924 Volt

İki araçta henüz EPA testini tamamlamadı. Ancak kısa bir süre önce Motor Trend ile gerçek dünya testini bitirdi. Test sırasında Performance ve Range Edition araçları kullanıldı. İki araç da Los Angeles'tan San Francisco'ya gitti. Ardından San Fransisco Körfezi'ni geçerek Lucid'in genel merkezine geri döndü. 

İki aracında 715 km mesafeyi şarj etmeden gittiğini belirtmek gerek. Genel merkeze geri dönüldüğünde, araçlardan biri 48 km'lik menzilinin kaldığını gösterdi. Diğer modelde ise bu sayı 115 km'ydi.  

Lucid Motors, daha önce Air Dream Edition'ın 805 km'lik bir EPA menzil derecesine sahip olmasını beklediklerini belirtmişti. Bu tahmin yapılırken araç 19 inç Aero Range lastiklerine sahipti.