Ford markasının efsanevi off-road aracı olan Bronco modeliyle ilgili sorular artmaya devam ediyor. Bir Twitter kullanıcısı, Ford Kuzey Amerika Ürün İletişim Direktörü Mike Levine'a modelle ilgili soru sordu. 

İlginçtir ki cevap, elektrikli off-road aracına ait bir görsel olarak geldi. Fotoğraf, genel olarak bir cevaptan ziyade bir ipucuydu. Tam olarak, Ford'un elektrikli araç platformunu kullanarak böyle bir araç üretme ihtimaliyle ilgiliydi. 

 

Aslında bu durum yeni değil. Geçtiğimiz Mayıs ayında, Ford'un CEO'su Jim Farley'de bu konuyla ilgili bir tweete cevap vermişti. 

 

Rivian markasının da geliştirmekte olduğu bir off-road aracı bulunuyor. Aracın videosunu görmüştük. Video da aracın sessizliği ve rahatlığı ön plandaydı. Bu yüzden, tarihin en büyük üreticilerinden olan Ford markası elektrikli bir off-road araç üretirse şaşırtıcı olmaz. 

Ford markasının rakiplerinden olan, Jeep'te kendini elektrikli araçlara adamış durumda. Bu da Ford markasının rekabeti için önemli. Bu durum er ya da geç Jeep markasıyla rekabet edecek bir araç göreceğiz demek. 

ABD'li üreticinin elektrikli araç politikası zaten bulunuyor. F-150 Lightning ve Mustang Mach-E modelleriyle elektrikli ürün yelpazesini genişletti. Bu durumda Bronco'nun da yakında aramıza katılacağı, tahmin edilmesi güç bir durum değil.

F-150 modeli için 120.000'den fazla ön sipariş alındı. Bu durum markanın Bronco modelinde de başarılı olacağını gösteriyor. Ayrıca, elektrikle ilgili birçok konuda F-150 modelinin teknolojisi kullanılabilecek.