Gelecekte yüksek performanslı araçlarının neye benzediğinin günümüz yansıması olan Rimac Nevera, şu anda rakipsiz konumda. Geçen hafta, en hızlı üretim otomobili rekorunu kıran aracın bu haftaki rakibi, Tesla Model S Plaid. 400 metrelik mesafeyi 8.58 saniyede geçen aracımız bakalım Tesla'ya neler yapacak.

Dört adet elektrik motoru bulunan Nevera, bu drag yarışı için Michelin Pilot Sport 4S lastiklerini kullanıyor. 1.940 bg gücünde olan aracın ağırlığı ise 2.146 kg gelmekte. Aynı zamanda aracın 2.4 milyon dolarlık fiyat etiketi bulunuyor. Diğer tarafta Tesla Model S Plaid'e göz atalım. Nevera'ya göre çok daha ucuz ve güçsüz olan aracımız, yine de etkileyici durumda. 1.035 bg gücünde ki aracımızın ağırlığı 2.192 kg geliyor. İki model de aynı lastiği kullanıyor.

Galeri: Rimac Nevera

Rimac, Tesla'yı üç yarışta da geçti ancak Tesla'nın performansını da göz ardı etmemeliyiz. Rimac, 400 metrelik mesafeyi 8.6 saniyede tamamladı. Aynı zamanda 267 km/sa sürate ulaştı. Tesla ise 9.3 saniyede çizgiye ulaştı. Model S ise 244 km/sa azami hıza ulaştı. Rimac 0-100 km/sa sürate 2 saniyede ulaşırken, Tesla için bu süre 2.2 saniyeydi. 

Bu iki canavarın kapışmasını asla sokakta göremeyeceğiz. Ancak, yüksek performanslı elektrikli araç devri yaklaşıyor. Bu da herkese bol miktarda güç sağlayacak.