Rivian Forums'taki DuckTruck kullanıcı adlı bir kişi, Tesla'ya rakip firma olarak ortaya çıkan Rivian'ın, R1T adlı elektrikli pick-up modeli için düzenlediği test sürüşü etkinliğinde güzel görüntüler kaydetme fırsatı bulmuş. Kendisinin kaydettiği görüntüleri de hemen yukarıdan izleyebiliyoruz.

Bu videoyu baştan sona izlediğimizde, Rivian R1T'nin arazi kabiliyetlerinden etkilendiğimizi de söylememiz gerekiyor. Çünkü araç zorlu arazi şartlarıyla gerçekten başa çıkabiliyor. Hatta videonun ortalarında farklı renk bir Rivian R1T'nin toprak zeminde drift yaptığı bile görülüyor.

Bildiğimiz kadarıyla bu test sürüşü etkinlikleri an itibariyle Rivian'ın rezervasyon yapmış müşterileri için düzenleniyor. Tabii müşterilerin direksiyon başına değil de yolcu koltuklarına geçtiğini görüyoruz. Bu etkinlik yine de onlar için harika bir deneyim olmuş gibi görünüyor.

Hatta bu videoda direksiyon başındaki kişinin Rivian'ın CEO'su RJ Scaringe olduğunu da belirtmiş olalım. Rivian R1T'nin bu videoda dik rampalardan inip çıkmakta da pek zorlanmadığını da görüyoruz.

Son olarak, Rivian R1T'nin eğer büyük bir aksilik veya erteleme yaşanmazsa piyasaya çıkacak ilk elektrikli pick-up olduğunu da belirtmiş olalım. En güçlü rakibi diyebileceğimiz Tesla Cybertruck'ın ise 2021'in sonları veya 2022'nin başları civarında üretime alınacağı belirtiliyor.

Hemen aşağıdaki videoda aracın asfalt dışı alanda drift yaptığı bazı sahneleri de görebiliyoruz: