Bildiğiniz üzere ABD'de elektrikli pick-up sektörü kızışmış durumda. Chevrolet de bu segmente son dahil olan markalardan birisi oldu. Firma, büyük hacimli dizel motorlarıyla ünlü Silverado adlı pick-up modelinin elektriklisini geliştirmeye başladığını açıkladı.

Chevrolet'in hemen yukarıdan görmekte olduğunuz yeni paylaşımı ise elektrikli Silverado'nun bir ipucu (teaser) videosu şeklinde. 22 saniyelik videoda firmanın, elektrikli Silverado'nun "4 tekere etki eden direksiyon sistemine" vurgu yaptığını görüyoruz.

Bu sistem, elektrikli pick-up segmentinde öne çıkan özelliklerden birisi oldu. Çünkü elektrikli Silverado'dan önce GMC Hummer EV pick-up'ında da bu sistemi gördük. Tabii bu sistem yeni bir sistem de değil. 90'lı yıllardaki bazı lüks otomobillerde bile kullanılıyordu.

Tabii Chevrolet, bu özelliğin elektrikli Silverado'da standart olmayacağını, üst donanım paketlerinde geleceğini de açıklıyor. Reklam filmindeki aracın jantlarının 24 inç boyutunda olduğu da belirtiliyor. Bu da jant için inanılmaz sayılabilecek bir boyut demek.

Ayrıca ipucu videosunun sonunda, sadece ön tekerlere etki eden bir direksiyon sistemi ve 4 tekere birden etki eden direksiyon sisteminin manevra kabiliyeti kıyaslanıyor. Her iki sistemin dönüş çapları gösteriliyor ve aradaki fark açıkça görülüyor.

"Peki elektrikli Chevrolet Silverado ne zaman çıkış yapacak?" diye soracak olursanız da 2021'in sonlarının işaret edildiğini söyleyebiliriz. Yani araç henüz resmi olarak tanıtılmadı ve görmedik.