ABD'li otomobil üreticisi Chevrolet'in Camaro modeli pek iyi günler geçirmiyor. Aracın satışları son yıllarda belirgin miktarda düşmeye başladı. Bunun sebepleri arasında otomotiv trendlerinin SUV ve çevreci araçlara yönelmesi, Camaro'nun da aynı zamanda uzun zamandır yenilenmiyor oluşu gösterilebilir.

Hatta Camaro'nun satışlarının düşüşte olması, General Motors'un ABD'nin bu çok köklü modelini sonlandırabileceği dedikodularını dahi gündeme getirmişti. En son ortaya çıkan başka bazı söylentiler de Chevrolet'in Camaro ismini elektrikli bir sedan olarak devam ettireceğini işaret ediyor.

Elektrikli Chevrolet Camaro Sedan Hayali Tasarımı (Render)

Bu haberimize konu olan tasarım çalışmaları (render'lar) da böyle bir aracı hayal eden bir tasarımcının ürünü olmuş. Tabii bu tasarımların Chevrolet'ten değil, serbest bir tasarımcıdan geldiğini belirtmiş olalım.

Tasarımcı bu tasarımda Cadillac Escala adlı konsept sedan modelden yola çıkmış. O araç, 2016 yılında Pebble Beach Concours d'Elegance adlı özel etkinlikte tanıtılmıştı. Tabii tasarımcı, aracın ön ve arka yüzünü Camaro'nun tasarım detaylarıyla değiştirmiş. Hatta aracın ön yüzü gibi kısımlarını Bolt EUV adlı elektrikli crossover modele benzetmiş. Camaro'nun meşhur ince farları ve kaslı yüzü de bu araca entegre edilmiş.

Bize sorarsanız da araç genel anlamda son derece sportif bir sedan görünümü almış. Yani Chevrolet buna benzer tasarımda elektrikli bir Camaro sedanı ortaya çıkarırsa büyük çoğunluk bu aracı beğenecektir diye düşünüyoruz. Tabii 4 kapılı sedan bir Camaro planı şimdilik sadece bir söylentiden ibaret kalıyor.