Hyundai'nin lüks markası Genesis, ilk elektrikli modelini ortaya koymaya hazırlanıyor. Genesis'in o elektrikli modeli, kompakt fakat lüks odaklı bir crossover olarak karşımıza çıkacak. Hatta aracın isminin GV60 olacağını da uzun zamandır biliyoruz.

Genesis GV60, Hyundai'nin elektrikli araçlar için özel olarak geliştirdiği E-GMP adlı platformunun üçüncü üyesi olacak. Çünkü bu platform üzerine bugüne kadar Hyundai Ioniq 5 ve Kia EV6 adlı modelleri gördük. GV60 da bu elektrikli crossover'ların biraz daha lüks kardeşi olarak ortaya çıkmış olacak.

Genesis GV60'ın casus fotoğrafları dışında bugüne kadar herhangi bir görüntüsünü görmedik. Yani Genesis aracın ipucu (teaser) görüntülerini bile paylaşmadı. Fakat hemen yukarıdan da görmekte olduğunuz üzere Genesis GV60, ilk kez kamuflajsız olarak casus kameralara yansıdı. Yani sızdırılmış oldu.

Ioniq 5 ve EV6 modellerini taklit etmeyen özgün bir tasarıma sahip olan GV60'ın arka kısmı ise bir hayli dikkat çekici. Çünkü aracın gövdesi arka kısımda çok eğimli görünüyor ve adeta coupe-suv modellere benziyor.

Ayrıca buna benzer sızıntı görüntüler ortaya çıktıktan sonra firmalar kısa süre içerisinde ipucu (teaser) görüntüsü kampanyalarını başlatıyorlar ve yine kısa süre içerisinde aracı tanıtıyorlar. Genesis GV60'da da durumun aynı böyle olmasını bekleyebiliriz.