Unplugged Performance adlı bir firma, yarışlara özel olarak geliştirdiği Tesla Model S Plaid aracın Laguna Seca adlı meşhur pistte elektrikli otomobiller için bir tur rekoru kırdığını açıkladı. Bu araç, daha önceden de bir klasmanda 2021 Pikes Peak yarışında birinci olmuştu.

Bu rekorun kırılmamış hâli ise Tesla Model S Plaid'in orijinal versiyonuna aitti. Orijinal Model S Plaid, bu pistte 1:29.9'luk bir süre elde etmişti. Bu firmanın aracı ise 1:28.21 şeklinde daha iyi bir süreye imza attı.

Tesla Model S'in Plaid adlı yeni versiyonu ise bildiğiniz üzere 3 adet elektrik motoruna ve 1.020 beygir güce sahip. Bu araca en yakın tur zamanı ise Lucid Air adlı ciddi rakip modelden gelmişti. O model aynı pistte 1:31.3 şeklinde bir süreye imza atmıştı. Tabii Lucid Air, o süreyi 2020 yılının sonlarında elde etti. Yani firma bazı geliştirmeler yaparak Model S Plaid'i bir kez daha zorlayabilir.

Ayrıca Tesla Model S Plaid'in stok hâli, bir önceki Model S'in en dolu versiyonuyla karşılaştırıldığı zaman 75 kg daha hafif de geliyor. Sayısı 3'e çıkan elektrik motorlarına ek olarak bu hafifleme de aracın performansını belirgin derecede olumlu olarak etkiliyor. Tabii başta da dediğimiz gibi, Unplugged Performance adlı firmanın Model S Plaid'i, üzerinde oynanmış ve birçok değeri biraz daha yukarıya çekilmiş bir araç şeklinde.