Tesla Model S bildiğiniz üzere bu yıl makyajlandı. Geçtiğimiz Haziran ayında da bir teslimat etkinliği düzenlendi ve makyajlı Model S'ler sahipleriyle buluşturulmaya başlandı. Fakat son günlerde ortaya çıkan bir habere göre Tesla, makyajlı Model S teslimatlarına ara vermiş durumda. Hatta bazı araçlar teslimat merkezlerinde teslim edilmelerine ramak kala bekletilmeye alınmış.

Tesla, bu durumun arkasındaki sebebi açıklamadı. Bu bekletmeden hem Long Range hem de Plaid versiyonların etkilendiği belirtiliyor. Tesla'nın yayınladığı mesaja göre de araçların ekstra bazı kontrollerden geçmesi gerekmiş.

Bu durum da akıllara yakın zaman önce görülen bir makyajlı Model S yangın haberiyle bir makyajlı Model S arıza haberlerinin ikisini akıllara getiriyor. Zira makyajlı Model S'in batarya paketi, Plaid'deki 3 adet elektrik motoru düzeni, yeni yazılımları ve birçok yeni bileşenleri eski Model S'lerden daha farklı. Bu yeni komponentler konusundaki en ufak şüphe de Tesla'yı bu ekstra kontrole itmiş olabilir. Tabii bu sadece bir tahmin.

Makyajlı Tesla Model S'in ilk piyasaya çıkış tarihi 2021'in başları şeklindeydi. Fakat bazı ertelemeler sonucunda bu tarih Haziran 2021'ye kadar ötelendi. Şimdi ise makyajlı Model S sipariş veren müşterilerin çoğunluğu, biraz daha beklemek durumundalar.

Tesla'nın şu ana kadar teslim ettiği sınırlı sayıdaki makyajlı Model S'lerin geri çağrılıp çağrılmayacağı ise merak konusu. Fakat firma, uzaktan güncelleme özelliğini çok iyi kullanan bir firma olduğu için öyle bir durum gerekse bile araçların çağrılmasına gerek kalmayabilir.