Dünyada an itibariyle birçok yeni kurulan elektrikli otomobil firması var. Bunlardan birisi de Kaliforniya bazlı olan Alpha Motor Corporation. Bu firma daha önceden Wolf adını verdiği bir ufak elektrikli pick-up modeliyle kendisini tanıtmıştı. Bu modele ek olarak Ace adlı elektrikli bir coupe model ile Jax adlı elektrikli bir crossover da tanıtılmıştı.

Tabii Alpha firması henüz bu üç modelinden hiçbirini seri üretime alabilmiş değil. Hepsi proje aşamasında olan araçlar diyebiliriz. Proje aşamasındaki bu modellere bir yenisi de bugün itibariyle eklendi. Alpha firması, Superwolf adını verdiği yeni elektrikli pick-up'ını tanıttı. Alpha Superwolf, Wolf adlı daha önceki tek kapılı elektrikli pick-up'ın arka kapıları da olan ve daha büyük bir versiyonu olarak da nitelendirilebilir.

Aracın yukarıdaki kısa tanıtım videosunda kapılar yerine koruyucu demirlere sahip olduğu görülüyor. Bu özelliğin bir seçenek olduğunu, aracın normal kapılarla geleceğini hemen aşağıdaki resmi tanıtım görüntülerinden de görebilirsiniz.

Galeri: Alpha Motor Superwolf Elektrikli Pick-up

Aracın özelliklerine bakmaya devam ettiğimizde 1.132 litrelik bir bagaj (kasa) alanına sahip olduğunu görüyoruz. Aracın çekme kapasitesi de 3.050 kg olarak açıklanıyor. Firma, 75 veya 85 kWh'lık batarya paketine yer vermeyi planladığı aracın menzil değerinin 440-480 km civarlarında olacağını da belirtiyor. Araçta belirtilen diğer özellikler arasında çift elektrik motoru, 4 tekerden çekiş sistemi ve 6.5 saniyelik 0-100 km/s hızlanma değeri yer alıyor.

Aracın boyutları da 5.450 mm uzunluk, 1.995 mm genişlik ve 1.760 mm yükseklik olarak açıklanıyor. Bagaj kısmının ölçüleri ise 1.652 mm uzunluk, 1.490 mm genişlik ve 458 mm derinlik şeklinde. Küçük bataryalı Alpha Superwolf'un 48.000$, büyük bataryalı versiyonun ise 56.000$ gibi bir fiyattan satılmasının planlandığını da belirtmiş olalım. Aracın resmi tanıtım görüntülerinde çok sayıda aksesuar yer alıyor olması da arazi meraklılarının ilgisini çekmiş olmalı!