Jeep markası 80.yıl dönümünü kutlarken, firmanın geleceğinin elektrikli olduğuna dair açıklamalarda bulundu. O açıklamalarda, Jeep'in 2025 yılına kadar her SUV segmentinde tamamen elektrikli versiyonlar sunacağı bilgisini de gördük.

Jeep'in an itibariyle tamamen elektrikli bir modeli de bulunmuyor. Fakat firma; Renegade, Compass ve Wrangler modellerinde 4xe adını verdiği plug-in hibrit (şarj edilebilir hibrit) seçenekler sunuyor. Hatta bunlara ek olarak Çin'e özel olarak Jeep Commander'ın da plug-in hibrit bir seçeneği bulunuyor. Firmanın son tanıttığı Magneto EV Concept adlı model de tamamen elektrikli bir Wrangler'a işaret ediyor.

Jeep, yakın zaman içerisinde az önce saydığımız plug-in hibrit modellerine yenisini de ekleyecek. Çünkü geride bıraktığımız aylarda tamamen değişen yeni nesil Jeep Grand Cherokee modeli tanıtıldı. O modelin de 4xe adlı plug-in hibrit bir versiyonu olacak. Onu da zaman içerisinde yeni Wagoneer 4xe'nin takip etmesini bekliyoruz.

Jeep'in 2025 yılında her segmentte elektrikli model sunma planı konusunda Stellantis şirketinin büyük etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere Jeep markasını içeren FCA Grubu, PSA Grubu ile birleşerek Stellantis'i oluşturdu. Bu ortak şirket, elektrikli versiyonlar üzerine büyük yatırımlar yapmakta. Bu sebepten dolayı Jeep'e ek olarak bu şirket bünyesindeki diğer markalarda da elektrikli otomobiller konusunda önemli atılımlar görmek mümkün.