Volkswagen bugün, elektrikli otomobil yatırımları konusunda önemli bazı açıklamalarda bulundu. O açıklamalar arasında firmanın ID.8 adlı büyük bir elektrikli SUV de geliştireceği bilgisi yer aldı. Ayrıca ID.8'in, günümüzün bir başka büyük Volkswagen SUV'si Atlas'ın boyutlarında olacağı da belirtildi.

ID.8'in öncesinde ise sıralama ID.3, ID.4 ve ID.6 şeklinde. ID.3, çeşitli otomobil galerileri tarafından ülkemize dahi getirilmiş olan bir elektrikli hatchback iken, ID.4 ise dünyada yılın otomobili seçilmiş olan bir elektrikli kompakt SUV şeklinde. ID.6 da sadece Çin'e özel olarak duyurulan büyük bir SUV model oluyor. Yeni duyurulan ID.8'in de aynı ID.6 gibi 3.sıra koltuk sunacağını da öğreniyoruz.

Volkswagen'in diğer ID serisi modellerinde olduğu gibi MEB platformu üzerine geliştirilmesini beklediğimiz ID.8 ile ilgili açıklanan başka bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

Volkswagen'in aynı etkinlikte, ID.8'in dışında yaptığı bir başka açıklama ise şaşırtıcı oldu. Firma, ID.6 adlı elektrikli SUV modelini, Passat modelinin yerini alabilecek bir model olarak gördüğünü belirtti. Tabii an itibariyle ID.6'nın Çin dışında satılmayacağını biliyoruz. Bu görüş o yüzden ileri yıllara dönük bir görüş olarak nitelendirilebilir.