Tasarımı, firmanın önceki tanıttığı araçlarına çok benziyor!

Canoo adlı elektrikli araç üreticisi firmanın ilginç tasarımlı pick-up modelinin haberini sizlerle aylar öncesinde paylaşmıştık. Firmanın sıradışı tasarımlı o elektrikli pick-up'ı, kasası dışında bir minibüs gibi görünüyor ve bolca pratik özellik sunuyordu.

Canoo'nun o elektrikli pick-up'ının modüler bir platform üzerine geliştirileceği bilinenler arasındaydı. Bu bilgi, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan casus görüntülerle birlikte doğrulanmış oldu. Çünkü Reddit forumlarında bir kullanıcı, Canoo'nun bir sedan modelini bir teslimat kamyonundan inerken görüntülemiş.

 

Aracın tasarımının Canoo elektrikli pick-up ve minibüs modellerine aşırı derecede benzediğini de görüyoruz. Ayrıca aracın tasarımı fazlasıyla simetrik şekilde yapılmış. Bu sebepten dolayı aracın ön kısmı ile arka kısmının birbirine karıştırılma ihtimali yüksek diyebiliriz.

Paylaşılan fotoğraflarda aracın yere çok yakın olduğunu, yani toplam yükseklik değerinin düşük olduğunu görebiliyoruz. Yine görüntülerde yakınlaştırma yaparak yorum yapacak olursak, tam olarak anlayamasak da ilginç bir direksiyon simidi tasarımı da görüyoruz.

Canoo'nun bu casus görüntülere konu olan elektrikli sedan modelinin Tesla Model 3 ile rakip olması bekleniyor. Tabii bu aracın, Model 3 gibi kendisini ispatlamış bir elektrikli sedan karşısında rekabet edip edemeyeceği merak konusu.

Canoo markasının piyasaya ilk süreceği modeli ise Lifestyle Vehicle adı verilen elektrikli minibüs modeli oluyor. Daha sonra ise elektrikli pick-up model ile bu yeni sedan modelin gelmesi bekleniyor.